6 Eylül 2008 Cumartesi

GÜNÜMÜZDE KLOSTROFOBİ VE KARANLIK TARİHİ

Sevgili soykoloji duayenleri, siz de bilirsiniz ki dikkatli gözler rutin her günümüze sinmiş, her diyalogumuzdan sallanan psikolojik etkileri görür. O yüzden psikoloji aslında su gibidir, ekmek gibidir insan dünyası için, çok mühimdir. Sürekli ilgi göstermek elzemdir. Dolayısıyla bugün kapalı yerde kalma korkusu olan “klostrofobi” sorununu incelemeye karar verdim. Bu hastalığın kaynağı bence Truva Atının içindedir. Klostro adındaki bir Yunan askerinde ilk kez görülmüştür. Bu zavallı asker Truva Atının içinde bir nevi kriz geçirmiş fakat diğer Yunan askerleri onun Hector dan korktuğunu sanıp döve döve öldürmüştür ve tanınmaz hale getirdikleri cansız bedenini Truva Atının götünden dışarı bırakmışlardır. Atın sıçtığını görüp rahatlıyan Truvalılar ise evlerine dönüp hiç bişeyden şüphelenmemişlerdir. Hikayenin devamını da biliyorsunuz zaten. Fakat insanlık bağlasan durmaz ilerler. Bilim ilerledikçe fobi denen şeyin varlığını buldular. Ve Klostro isimli askerin anısına sonuna fobi eklendi ve kapalı yerlerde kalma korkusuna bu isim takıldı. Şimdi şu an aklıma gelen bi fikri Klostro adlı zavallı Yunan askerinin sülalesine açmak isterim. Bence gidip tazminat davası açın Yunan ordusuna. Kesin kazanırsınız.


Neyse Klostrofobi hastalığı hiç de öyle hafife alınacak bir mevzu değildir. Bir misal verip hasbıhalımızı şenlendirelim derim. Buyrun aşık olduğu kişi ile asansörde kalan bir zavallı klostrofobi mağdurunun başına gelenleri izleyelim ;

( Şu an tatlı tatlı kesişiyor aşık çiftlerimiz. Sakin sakin yukarı çıkıyor asansör)- Çok tatlısın Selma : )))) Ojelerin ne renk ?

- kikikiki Aaol... Ekru kikikiki( Lank... Durdu asansör, ışıklar söndü )- ???? Lan? Noluyo lan? Selma ?

- Boşver kikiikik Hem bak ne güzel birlikteyiz burda kikikikiki başbaşa...

- Lan! ??? Laaan ! Heeeeeeeeeeeyt! Açın lan şu kapıyı orospuçocuklarıııııııııı!!!!!!!! Anası sikişmişler açın lan!!! güm güm güm

- ???? Neler söylüyorsun Ahmet sen ?????? ...

- Sus lan orospu!! Açın lan imdaaaaaaaaaaaaaattttttttt! Aaaaaaaaaağhh ölecem lan! Terliyorum, üşüyorum laaaaaaaan!!!

- ühühühü Ahmet bana nasıl orospu dersin ühühühüh

- Lan sus ! Selma bak kes çeneni! Hala viz viz konuşuyon! Sikerim ümüğünü şuracıkta! Ölüyorum laaaaaaaaaaaaaan!!!!! aaaağğğğğğğh Tabiatınızı sikim lan! Lan beynim uyuştu. İşte şimdi ölüyorum sanırım açın laaaaaaan !!!

- ühühühüüh Ahmet allah belanı versin ühühüh İyi ki seni erken tanımışım ühühühü

- Üçüncü kat mı erken yani kaltak! 8 inci kat da kalsaydık daha mı kötü olacaktı senin için yani Selma! Beni delirtmek mi istiyon lan sen ! Şuursuz beyinsiz karı! Ne diyon lan sen !!! Açın laaan!!

- ühühüühüh Eşek ühühühü Umarım kimse kurtarmaz bizi buradan! Geber inşallah ühühüüh

- Laaaaaaaaaan!!! Öyle konuşma lan!!! Boğarım lan seni şimdi buracıkta aaaaaaaaaağğğğğğğh açın lan güm güm güm güm

- ağğğğhh Ahmet canığmı acğıtıyorsun gluk gluk gluk...( Çlink )- Geldim beyefendi sakin olun ... Verin elinizi...

- Ihı ! Lan nerdesiniz çabuk çıkarın bizi buradan! ... Önce Selma hanımı tabi ki : ))) Selma ? Buyur önden : ))))))))))

- ühühühüühüh Hayvan ühühühüüh Git buradan ühühüüh Dokunma bana ühühüühühüh

- Selma ? Yapma tatlım... Olayları fazla büyütüyorsun bence. Ben de en az senin kadar korktum ve şu an şoktayım yani. Kırmayalım birbirimizi di mi tatlım : )))))))))))

- ühühühühüüh Dokunma banaaaaaaa hayvan ühühühüühüh

- Çok korktu çok : )))))))) Canım ya : )))))))))

5 yorum:

Adsız dedi ki...

kaleme aldığınız bu hikaye ile yıllardır kendimde keşfedemediğim bir korkunun açığa çıkmasına sebep oldunuz. özellikle diyaloglar çok tanıdık geldi. teşekkür mü etsem teessüf mü etsem bilemedim şimdi.

saygılar
erc:)))

aşkın dedi ki...

O klostrofobik tıynıyetsizi kutupların tam ortasına bırakmak istiyorum, tam istediği gibi açık ve geniş bir alan.Orda Selma da olmayacak.

kaba dedi ki...

kadın milleti işte. halden anlamaz ki birader. sözün bitmesine ramak kalan yerdesiniz bence travis.

travis and tyler durden dedi ki...

Sevgili erece,

Hayırlara vesile olsun eheheSevgili aşkın,

Yol masrafları sana ait yalnız.


Sevgili kaba,

Korkma sen olduğunu yazmadım yazıda zaten.

İyi günner,
t&t

kaba dedi ki...

özel hayata saygınız takdire şayan.